Dřevěné plovoucí podlahy

Díky velké oblíbenosti a mnoha-četné druhovosti lze instalovat dřevěné podlahy jak do domácností, tak do průmyslových zařízení, apod. zcela bez omezení. Jsou snadno udržovatelné, vydrží sloužit bez zvláštního přístupu dlouhá léta, rychle se instalují a jsou levné. Nejsou úplně vhodné do vlhkého prostředí. Dřevěné plovoucí podlahy dodáváme v mnoha variantách dřevin, povrchových vlastností a úprav. Podobně jako parkety také dřevěné „plovoučky“ dobře izolují: teplo odrážejí zpět do místnosti, chlad zespodu nemá šanci.

Laminátové plovoucí podlahy

Oproti parketám a plovoucím dřevěným podlahám má laminát o něco méně dobré tepelně-izolační vlastnosti. Na dotek bývá chladnější a také tak dobře netlumí hluk a krok. Velkou výhodou laminátu je nízká cena. Nevýhodou je, že v případě povrchového poškození laminát nelze znovu přebrousit. Nicméně, jednotlivé lamely se dají vcelku dobře měnit a vzhledem k trvanlivosti laminátu a jeho neměnnému vzhledu je dílčí výměna s ohledem k ostatním lamelám nerozpoznatelná.

Bambusové podlahy

Bambus je neuvěřitelně stabilní, pevná a odolná rostlina. Podlahy z lepeného bambusu jsou vysoce trvanlivé, odolají i hrubému zacházení, vypadají skvěle a mají bezvadné tepelně a hlukově-izolační vlastnosti. Díky těmto schopnostem je bambus vhodný pro podlahovou krytinu např. v bowlingových drahách, basketbalových halách, tělocvičnách, kancelářích a do vysoce namáhaného prostředí obecně, ale i do domácností, kde si potrpí na kvalitu a jedinečný styl.

Bohužel se nehodí do stále vlhkého prostředí a bez lakování je náchylný k napadení hmyzem. Proto je pokládka bambusové podlahy ošetřena mnohanásobnou lakovou úpravou (standardně šest vrstev), která tyto negativní vlastnosti eliminuje. Oproti tomu má však mnoho dalších výhod: odolá slunečnímu vlivu, vodě, ohni, mastnotám i chemikáliím. Je tvrdý, jen tak se nepoškrábe. Je příjemný na dotyk, umožňuje pohodlnou chůzi. Dodává interiéru kouzelnou atmosféru svou mnohočetností a barevnými odstíny. Je možné jej instalovat mnoha způsoby; mozaikovým či mramorovým provedením, atd. Bambus lze snadno opakovaně přebrousit, lakovat nebo olejovat.

Vinylové (PVC) podlahy

Stále častěji vinylové pokládky nahrazují dřevěné i laminátové podlahy, protože vinyl kombinuje výhody obou a současně eliminuje jejich nedostatky. Snadno se pokládá, dlouho vydrží, neopotřebuje se, dobře izoluje a je příjemně teplý. Lehce se udržuje, nepotřebuje speciální ošetření, odolá vodě, chemii i teplotně proměnlivému prostředí.

PVC podlahy mohou imitovat dřevo, korek, bambus nebo třeba mramor. Na pohled vypadají skvěle, jsou levné, dají se pokládat jako klasické plovoucí podlahy nebo lepit do vzorů. Vinylové lamely jsou ošetřené speciální nepropustnou vrstvu, nesají, doslova vodu odpuzují. Nekroutí se, dobře se přizpůsobují teplotním výkyvům. Hodí se i do náročnějších prostředí.